Aktualny czas: 20-05-2018, 23:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evanart- prawda czy przegięcie?
26-10-2013, 11:22
RE: Evanart- prawda czy przegięcie?
(26-10-2013 08:57)Natali napisał(a):  1)Rozlicznie następuje, jeśli książka w danym półroczu się sprzedała, przy Kawalkadzie tak nie było, więc nie było rozliczenia. Dopiero grudniowe następuje.

Pozwolę sobie wtrącić swoje cztery grosze. Otóż rozliczanie powinno następować automatycznie na koniec danego okresu rozliczeniowego. Jeśli nie było sprzedaży to powinien być wygenerowany raport o sprzedaniu 0 sztuk, i wpływie 0zł. I nie jest to mój wymysł tylko tak działają wszelakie poważne portale do dystrybucji z jakimi miałem do czynienia. Czy to Apple, czy Google czy Amazon. Jestem natomiast świadom że wiele mikro przedsiębiorstw które trudnią się dystrybucją mówiąc kolokwialnie wykładają na to laskę, a później dostają takie a nie inne opinie. Jeśli nie kładziecie nacisku na "user experience" to pretensje możecie mieć tylko do siebie. Z postu Evivy nie wynika "nie trzymanie się prawdy" tylko przedstawienie tego co doświadczyła. Wspomniana klientka nie musi znać waszych wewnętrznych procedur, chyba że zostały jej one przedstawione w regulaminie/umowie na którą się zgodziła.

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2013, 12:16
Oczywiście, system działania jest nawet w umowie, którą się podpisuje. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-10-2013, 14:20
wszystko to racja a co powiecie na to? Koleżanka podesłała mi linka na fejsa, poczytajcie, co sądzicie o takiej umowie?
https://www.facebook.com/pages/Evanart-k...94?fref=ts
26-10-2013, 14:43
Smile RE: Evanart- prawda czy przegięcie?
(26-10-2013 14:20)Magda napisał(a):  wszystko to racja a co powiecie na to? Koleżanka podesłała mi linka na fejsa, poczytajcie, co sądzicie o takiej umowie?
Tam, nie ma umowy. Martwa strona.
Ja proponuję to :

W hołdzie pisarzom...
26-10-2013, 17:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2013 17:30 przez Eviva.)
napisałabym całą prawdę, gdybym ją znała. Niestety moje pytania były pomijane milczeniem, a jak wyglądała sprzedaż, dowiedziałam się dopiero dzisiaj. I to też jest cała prawda i tylko prawda, na co mogę przysiąc przed sądem. Gdybym była informowana na bieżąco, a mimo to twierdziła że informacji nie otrzymuję, byłoby to rzeczywiście nieładnie...
26-10-2013, 17:36
(26-10-2013 14:43)Natali napisał(a):  
(26-10-2013 14:20)Magda napisał(a):  wszystko to racja a co powiecie na to? Koleżanka podesłała mi linka na fejsa, poczytajcie, co sądzicie o takiej umowie?
Tam, nie ma umowy. Martwa strona.
Ja proponuję to :

W hołdzie pisarzom...
w linku ,którym podałam pisze ktoś, że żądają od pisarzy w umowie 20.000,00 zł kary jeżeli ujawnia jakiekolwiek wiadomości z korespondencji miedzy nimi, zaś jeżeli chodzi o spot, to widzę w nim tylko jedną ich wydana książkę, czyli jak to rozumieć? Chwalimy sie cudzym czy jak?
28-10-2013, 09:06
Witaj ponownie Evivo. Jak widzę, masz wyjatkowego farta z tymi wydawnictwami i z zamieszaniem, Sprawa z Novae Res ucichła?
28-10-2013, 21:14
Skończyła się ugodą - ja im nie zapłaciłam, a oni mnie nie pozwali. Można to było osiągnąć bez mieszania w to prawników. Musze tylko pilnować, by przy rozdzielaniu książek do recenzji nie dostała mi się kniga od nich - napisałabym jedno nie dość pochlebne słowo i zaraz by było, ze się odgrywam.
Co do Evanart, to tak naprawdę na współpracę się nie uskarżam, podałam tylko ogólne zastrzeżenia. Bo rzecz w tym, że autor nie musi znać wewnętrznych kłopotów wydawnictwa ani nie ma obowiązku przejmować się nimi. Jest kontrahentem, który wymaga od danej firmy wywiązania się z umowy. Nie wykluczam - powiem więcej, MAM NADZIEJĘ, że Evanart wykaraska się z dołka. Będę mu kibicować, bo nie jestem wrogiem jego założycielek. Przeciwnie, jestem im życzliwsza niż wielu innych ludzi, muszę jednak dbać tez o własną wiarygodność i własne dobro.
29-10-2013, 11:30
A kto powiedział, że oni są w dołku? Jest na to jakiś świadek, który siedzi u nich w biurze by móc wystosować opinię, że są w dołku? Wręcz przeciwnie, działają, publicznie się udzielają, maja świetnych dystrybutorów, medialnie udzielają wywiadów.
29-10-2013, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2013 10:25 przez toster.)
Natali, albo reprezentujesz wydawce albo nie. Raz piszesz jakbyś tam pracowała, a raz jakbyś nie miała pojęcia o co chodzi. Określ się w końcu.

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS