Aktualny czas: 18-01-2018, 09:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bohater negatywny
17-07-2012, 09:15
Bohater negatywny
Tak się dzisiaj w autobusie zastanawiałem czy są jakieś książki w których główny bohater jest chujem. W znaczeniu nie anatomicznym. Przy czym nie chodzi mi o to że jest zły, kontrowersyjny itd, tylko jest prawdziwym chujem przez duże C. Takim gościem jakich się czasami spotyka w życiu i się człowiek zastanawia skąd się tacy biorą. Bo tak sobie uzmysłowiłem że zazwyczaj jak się coś piszę to nasz główny bohater jest jakoś tam kreowany ale w zamyśle czytelnik się jakoś z nim zżywa/utożsamia. A ja chciałbym napisać książkę której się nie chce czytać, a zarazem się czyta bo ma się nadzieje że w końcu autor zgnoi bohatera. Żeby czytać z perwersyjną nadzieją że w końcu za to bycie skończonym gnojem dotknie go ręka sprawiedliwości.

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 14:41
RE: Bohater negatywny
Ja się z taką nie spotkałam, przynajmniej nie całkowicie. Pomysł jest niezły, ale obawiam się, że bardzo trudno będzie go zrealizować. Poza tym taki bohater przez duże Ch musi mieć kontr bohatera, a tym samym czytelnik zyskałby możliwość polubienia tego kogoś, co sprawiłoby, że w krótkim czasie antagonista stałby się głównym bohaterem, nawet jeśli jego wątek nie byłby główny. Spróbuj, chętnie przeczytam. Ja takiej rzeczy nie podjęłabym się, z prostej przyczyny - nie umiem skonstruować zwykłej negatywnej postaci, więc co dopiero mówić o prawdziwym "Ch".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-07-2012, 15:03
No właśnie tu jest problem. Jak taki Ch miałby się zachowywać... Ciężko to zrobić bo nie mam takich znajomych i sam też taki nie jestem, ale pomysł mnie zaintrygował.

Always Dark

17-07-2012, 15:29
Popróbuj, może byż ciekawie. Chętnie się włączę w podpowiedzi. Każdy ma jakiś znajomych, a wielu z nich ma choćby pojedyncze cechy Wielkiego Ch. Można go pozlepiać, a dodawane nowe cechy mogą wymuszać akcję i interakcję!
29-07-2013, 17:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2013 17:43 przez J.W.)
E tam. Stworzenie bohatera negatywnego to pestka. Wystarczy rozwinięta empatia i wrażliwość. Przekornie im większy z Ciebie "spoko" koleś "do rany przyłóż" tym łatwiej powinno byc Ci "wymysleć" bohatera negatywnego. 90% moich bohaterów to skrajne sksyny...Smile
Na początku, by wyłączyć hamulce pisz pod pseudo tak tylko dla siebie, potem pisz w osobie trzeciej,a jak juz osiągniesz stopień skrajnego upodlenia postaci zamień pseudo na swoje nazwisko a opko przeredaguj na pierwszoosobową narrację... i gotowe.
Nie mówię że jest prosto wyłączyć hamulce, ale tylko mentalne hamulce sprawiają ze trudno jest wykrzesać wiarygodność negatywnej postaci...
mozna też działac na zasadzie odwrotności - przypomnij sobie najgorsze świństwo jakie ktoś Tobie uczynił, opisz to z nienawiścią i odczuciami ciebie jako ofiary...a potem zamień "on" na "ja" i nagle sam siebie zaskoczysz jakim sadystą uczyniłeś swojego bohatera.
Ale przyznam szczerze że wiele z moich tekstów nie ujrzałoby w tak drastycznej formie światła dziennego, gdybym nie zastosował triku z pseudo i zamianą ról - to naprawdę działa. Zrzucając odpowiedzialność na swoje alter ego, niejako zwalniasz hamulce w swojej głowie i czeroiesz garściami z najmroczniejszych ich pokładów.
Choelra chyba zacznę prowadzić warsztaty dla wannabe psycholi Smile
...no i jeszcze te rady: "szukaj wśród swoich znajomych cech ch..."
Nie i jeszcze raz NIE! Znajdź je u siebie!!! Każdy je ma! A kto szuka u innych jest hipokrytąSmile
29-07-2013, 17:57
hehe, problem jest taki że ja nie potrafię pisać w 3ciej osobie. Próbowałem już kilka razy i zawsze kilkanaście linijek później 3cia osoba staje się pierwszą. Trzeba tylko wymyślić o czym ta książka miałaby być? Tak czy siak chwilowo się za to nie zabiorę bo:
1) nie mam mocy twórczej jakoś ostatnimi czasy
2) chce w końcu zredagować 3 swoje książki i dokończy 2 inne które są w 70%...

Always Dark

30-07-2013, 12:38
Ja tego chyba też nie potrafiłabym zrobić. Jakoś okrucieństwa nie leżą w mojej naturze, czy nawet wyobraźni. Ostatnio poprawiałam opowiadanie kolegi z portalu Nowa Fantastyka. I uczciwie powiem, że ledwo przez nie przebrnęłam. Tekst był dobrze napisany, ale ilość okrucieństwa i wymyślność sprawiły, że miałam dreszcze. I tak się zastanawiałam: jak k... normalny człowiek może takie coś wymyślić, przelać na papier? Mam nadzieję, że chłopak jednak jest normalny, bo jeśli nie, to chyba powinnam dać znać na policję.
Odrzuciło mnie od tego opowiadania.
30-07-2013, 14:36
To już wiem komu nie wysyłać swoich psycho-dzieł do korekty Smile
Smutna prawda jest taka, że twórczość "niepoprawna" często msci się na osobie autora w realu, choćby w pracy. Jestem pewien, że w oświacie etatu już nie znajdę Smile, a na pewno nie zostanę nianią Smile
Ale z drugiej strony, takie "wyrzyganie" się na papier to świetne katharsis... i na psychoanalitykach się zaoszczędzi i do kościółka nie trzeba latać Smile
30-07-2013, 15:46
Ja też próbowałam kiedyś stworzyć takiego do granic zdemoralizowanego bohatera, owszem nieźle mi poszło, byłam z siebie dumna jak paw, pokazałam bratu ( on od pewnego czasu czyta wszystko co odbiega od normalności) ... i, usłyszałam. Uchachał się braciszek ze mnie do łez, i poradził z głębi serca żebym więcej nie próbowała, chyba że chcę wykończyć swoich czytelników śmiechem.
30-07-2013, 16:01
Czyli już wiesz jak napisać niezłą komedię Wink

Always Dark

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości