Aktualny czas: 21-01-2018, 12:38 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czekolada jest najlepszym przyjacielem dziewczyny
17-09-2012, 12:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2013 14:46 przez toster.)
czekolada jest najlepszym przyjacielem dziewczyny
Tegoroczne wakacje spędziłam z Klubem miłośniczek czekolady Carole Matthews.
Możemy być różni ale nasza słabość do słodkości nas połączy... To lekka pozycja w sam raz na upalne siedzenie nad Adriatykiem pod stylowym "ombrelloni". Zazwyczaj książki przenoszą nas w świat nierealny który powoduje ze chcemy czuć się inaczej, bogaciej duchowo i finansowo. A tu zwykła pasja podjadania tabliczek czekolady która nas łączy. Włosi uwielbiają czekoladę. Wspaniały był film włoski "Lekcje czekolady" o robotniku egipskim który pracuje we Włoszech tylko po to by zostać Czeladnikiem i nauczyć się tworzenia czekolady u włoskich mistrzów. Ech...
Po wakacjach przyszło przebudzenie i afera w Amber Gold. A gdyby ci oszukani ludzie zamiast kupować złota zainwestowali w brylanty.... Przeglądam internet i jest brylanty inwestycyjne. Już działa wyobraźnia być bogatą dzięki brylantom i lubić czekoladę od najlepszych weneckich czeladników. Tę kupowaną na wagę w tym małym sklepiku koło sklepu Billa. Na koniec z dumą powiedzieć :
„Zapomnijcie o brylantach. Na pewno odkryjecie, że to czekolada jest najlepszym przyjacielem dziewczyny.”
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2012, 16:05
RE: czekolada jest najlepszym przyjacielem dziewczyny
Ja też ubóstwiam czekoladę - szczególnie z orzechami. Kiedyś był też fajny film (taki na niedzielne, senne popołudnie) o dziewczynie, która przejęła kafejkę i zrobiła tam pijalnię i jadalnię czekolady. Mniam!
17-09-2012, 19:57
Kocham czekoladę, co niestety po mnie widać. Naukowo rzecz biorąc teobromina zawarta w tym przysmaku powoduje u ludzi wyrzut serotoniny w mózgu, dlatego też czekolada poprawia nam nastrój. Jednak niezależnie od naukowych podstaw, czekolada po prostu jest smaczna i tyle Smile
17-09-2012, 20:32
Ja tam nie czuję przypływu serotoniny w mózgu, za to smak mlecznej czekolady na ozorze jest poprostu boski. Albo lody polane rozpuszczoną czekoladą, albo szwajcarskie pralinki z nadzieniem orzechowym... Łał, rozmarzyłam się i nabrałam apetytu!!! To zbrodnia przeciwko mojemu leciwemu ciału, dlatego biorę jabłuszko (brrr), bo po urlopie z moim mężem muszę trochę zrzucić. Oczywiście wszystkiem winien jest mój ślubny - namawiał do grzechu: świeżo złowione w jeziorze rybki prosto z patelni, jaja prosto od kury, mleczko prosto od krowy (tłuste jak masełko) i masę innych pyszności - nic dziwnego, że się powiększyłam!
18-09-2012, 10:59
Dziewczyny wy to jesteście terrorystkami, od samego czytania skaczą kalorie. Też uwielbiam czekoladę najlepiej gorzką z pomarańczą albo z papryką chili, a jak tej nie mam to Niussbeiseera z orzechami. Mmmm już się rozmarzyłam, jak to dobrze mieć w domu trojkę dzieciaków które wymiatają wszystkie słodycze co do okruszka, przynajmniej człowieka diabeł nie kusi.
25-09-2012, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2012 09:45 przez L.Wiech.)
Ap-ropo czekoladowych inspiracji wczoraj znalazłam świetny przepis na ciasto czekoladowe - UWAGA - z cukinią. Puki nie powiedziałam mojej rodzince z jakim to ono jest dodatkiem to zdążyli wciągnąć całą dużą keksówkę. Oczywiście obrazili się na potęgę że wmuszam w nich warzywa. Big GrinTongue
25-09-2012, 19:02
Ja już przerabiałam ciasto i z cukinią, i z marchewką i zawsze spotykało się to z aprobatą rodzinki, bo najważniejsze, żeby było słodkie!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS