Aktualny czas: 21-01-2018, 18:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WFW Warszawska Firma Wydawnicza
15-10-2012, 16:03
WFW Warszawska Firma Wydawnicza
W akcie deperacji (po kolejnej, grzecznej odmowie) zwróciłam się za przykładem Luizy do WFW. Oceniają , czy książka nadaje się do publikacji, zapewniają korektę, ewentualnie okładkę i wyceniają koszty. Wydaje się, że ich umowa jest ok. Ponoszę połowę kosztów, ale za to oni wrzucają moją powieść do Azymutu i Olesiejuka, co zapewnia sporą dystrybucję. Do tego zajmują się akcją promocyjną (cokolwiek by to nie było) i organizują wieczory autorskie!!! Chyba padłabym trupem przed takim wystąpieniem.
Właściwie podjęłam decyzję na tak. Teraz tylko zaczynam się głowić, skąd wziąć kasę. Chyba zrobię kwestę po rodzinie, a w zamian obiecam im egzemplarze autorskie z autografgem i dedykacją.
Ciekawa jestem, czy na to pójdą (rodzina oczywiście)!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2012, 19:27
RE: WFW Warszawska Firma Wydawnicza
U mnie dwa razy tyle, co za Twoją część pierwszą, ale też stron moja książka liczy pewnie ze trzy razy więcej.
15-10-2012, 20:45
tak z ciekawości o jakich kwotach mówimy i jakie ilości egzemplarzy robią?

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-10-2012, 14:46
Ciekawi mnie ile by kosztowało wydrukowanie samemu takiej ilości. Jako osoba prywatna iść do drukarni i se wydrukować. Kiedyś się zastanawiałem czy się tak nie pobawić i nie zarzucić do kilku księgarni.

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-10-2012, 14:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2012 14:51 przez BasiaM.)
No to jeszcze jedna s[prawa. Napisałam, że mogę mieć własną okładkę (zrobiła ją dla mnie Monttsserat) i spytałam, czy zmniejszy to koszt, bo u nich okładka kosztuje 800 brutto. A oto, co otrzymałam: Nasz grafik dokończy prace, to znaczy uzupełni okładkę o elementy wydawnictwa, cenę, kod kreskowy, dostosuje do wymagań konkretnego drukarza.
A to będzie kosztowało ... 400 zł. Nieźle, co?
Sprawdzę jeszcze tego Papierowego Motyla, bo trochę jednak dużo kasy żądają.

Toster, podejrzewam, że koszt będzie trochę mniejszy, ale problem z dystrybucją. Księgarnie nie są aż tak chętne do wstawiania dzieł nieznanego autora. Ci tutaj (WFW) oferują dystrybucję przez Azymut i Olesiejuka, a to naprawdę duże firmy.
16-10-2012, 17:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2012 18:03 przez BasiaM.)
Podaję link, który znalazł mój syn. Tu są koszty przy własnym wydaniu.
http://wydawnictwo.psychoskok.pl/cennik.html
Brakuje mi tutaj pewnych rzeczy, jak np. korekta, skład, redakcja itd.
Chociaż może jest to jest, tylko nie doczytałam.
16-10-2012, 20:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2012 20:44 przez BasiaM.)
Pscho Skok to pierwsza firma jaka "wpadła mi w ręce". Podałam linka, bo Toster miał pytanie o koszty własnego druku, a tu są jakieś propozycje.
Z Papierowego Motyla dostałam odpowiedź w ciągu pół godziny. Zapewne jakiś standard. Koszt netto 4.500. Zadałam im dodatkowe pytanie o ilość egzemplarzy, dystrybutorów itp. Pewnie jutro dalsze informacje.
Jestem pod wrażeniem. Dostałam odpowiedź po 20 min.
Koszt brutto 4725 zł
Drukują 400 egzemplarzy.
Koszt okładki tylko 270 zł
Dystrybucja przez MTM Motyl, która z kolei dostarcza do Azymutu, Olesiejuka, Edypa
Ewentualne dodruki na koszt wydawcy
17-10-2012, 15:27
CZy "Kawalkada" to druga część "Duszy"?
19-10-2012, 17:09
Ja też zaglądałam tu i ta, z myślą aby wydać moją książkę bo wydawcy ewidentnie posłali mnie na drzewo. No i w tym przypadku jak na złość ceny sprowadziły mnie na ziemię. Koszmar. "Papierowy motyl" i tak przysłał mi najbardziej zjadliwą cenę bo 3900, przy współfinansowaniu. No ale i tak mnie nie stać. Po rodzinie kwesta odpada, pewnie jak bym chciała kupić sobie bizon czy traktor to zrzuciliby się raz dwa, ale książka własnej publikacji, to dla nich abstrakcyjne pojęcie.
19-10-2012, 19:09
To też jakieś wyjście, ale wydaje mi się, że aby wydać 300-400 egzemplarzy (tyle, co proponuje WFW i Papierowy Motyl) kwota będzia taka sama albo wyższa. 20 egzemparzy wykupią Twoi znajomi, jak podasz im linka, a to nie będzie miarą zainteresowania "szerokiej publiczności". Poza tym będzie to tylko jedna księgarnia internetowa, a tamte wydawnictwa zapewniają dostępność Twojej ksiązki w przynajmniej kilku księgarniach.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS