Aktualny czas: 22-04-2018, 08:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pseudonim literacki
26-11-2012, 22:51
Pseudonim literacki
Jak uważacie czy w Polsce jest możliwość pisania pod pseudonimem mimo iż przy każdym konkursie podajemy pełne dane ?
Czy w naszym kraju mamy prawo do zachowania osobistości pisząc ?
Wiem ,że większość pisarzy w Polsce posługuje się prawdziwymi imionami i nazwiskami .Nie każdy chce się upubliczniać.
Co wy sądzicie o posiadaniu pseudonimu literackiego? Czy jest możliwość wydania książki w Polsce pod pseudonimem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 22:58
RE: Pseudonim literacki
Pamiętam że w starych dowodach była rubryka pseudonim Smile Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tym nigdy, na pewno może napisać imię nazwisko i pseudo w "" typu Ala "Maczek" Makowska, ale raczej nie o to ci chodzi?

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-11-2012, 23:02
Nie po prostu mam wymyślone imię i nazwisko . Mój nick jest moim pierwszym członem mojego pseudonimu literackiego.
Chyba trawiłam z pytaniem ??
26-11-2012, 23:05
Najprościej chyba napisać do jakiegoś wydawnictwa (albo do kilku) i się o to zapytać.

Always Dark

27-11-2012, 16:40
Dotychczas było to możliwe. Np. Maciej Słomczyński używał swojego prawdziwego nazwiska m.in. tłumacząc Szekspira, czy pisząc wiersze, ale jako pisarz kryminałów przybrał pseudo Joe Alex.
27-11-2012, 16:49
W sumie to zastanawiam się po co przyjmuje się pseudonim? Powiedzmy na forach internetowych rozumiem, bo to zazwyczaj jest twój login. Ale w realu po co chować się za innym imieniem/nazwiskiem?

Always Dark

27-11-2012, 17:17
Ja chyba rozumiem taką rzecz. W przypadku Słomczyńskiego - był uznanym tłumaczem, autorem kilku poważnych książek, a tu nagle trafia się detektyw, co to pije, pali i to jeszcze jedno na p. Do tego fabuła dość banalna, ostre sceny i logika Sherlocka, ale wszystko z lekkim przymrużeniem oka. Facet nie chciał, żeby jego poważna twórczość zostałała skażona przez niepoważne dzieła, a że pisząc ALexa (główny bohater i autor to jedno w tych książkach) bawił się setnie, to i sprawił sobie pseudo.
27-11-2012, 18:32
Żałosne. Czyli taka podwójna moralność, jestem zbyt poważny, znany aby robić coś co sprawia mi przyjemność...

Always Dark

27-11-2012, 19:43
Oj Toster, ja tak miałam z początku jak zaczynałam pisać. Trudno mi było się przełamać i choćby pokazać swoja pisaninę rodzince bo gdy zaczynałam przebąkiwać o tym, to mnie spławiali i od razu wyskakiwali z tym że pisarz to nieżyciowa istota, bujająca w obłokach. Wiec podsyłałam siostrom swoje teksty z dopiskiem że to kogoś innego, o dziwo czytały i nawet chętnie wytykały błędy. Gdy w końcu się przyznałam że to moje, ochulały mnie że jestem głupia idiotka że się z tym kryłam. Ot po prostu głupia ludzka mentalność i przeświadczenie że coś do nas nie pasuje i że możemy być wyśmiani.
27-11-2012, 20:05
Oj tam! Po prostu trzeba przyzwyczaić otoczenie do swojej durnowatościSmile Wtedy jest łatwiej Big Grin

Always Dark

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS