Aktualny czas: 21-01-2018, 18:36 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydawnictwo Radwan
30-11-2011, 15:58
Wydawnictwo Radwan
Jakiś czas temu napisałem ciut większe "dzieło" niż kilka opowiadań zebranych do kupy. I wtedy pojawiło się pytanie: Jak to widać w postaci drukowanej? Poczytałem trochę postów po różnych forach i trafiłem na stronę: http://www.radwan.pl W opisie księgarnia napisała że wydaje wszystko i każdego. Brzmiało ciekawie, więc wysłałem do nich swoją pracę. W przeciągu kilku dni przyszła odpowiedź. I wszystko ok, firma rzeczywiście jest zainteresowana wydaniem (juppi) ale później przyszło wiadro zimnej wody:
1) Wymagane jest wadium które jest zwracane w kawałkach wraz z wyprzedażą zapasu twoich książek. Podejrzewam że wielkość wadium jest wyliczana personalnie, w moim przypadku było to ~1500 zł, auć.
2) Jeśli w czasie chyba pięciu lat nie sprzeda się wszystko co zostało wydrukowane to niestety autor musi odkupić pozostałe tomy za 50% ceny. Niestety w moim przypadku wynosiłoby to około 3500zł.

Tak więc reasumując wydawnictwo podchodzi do ciebie jak do partnera, oni coś dają i ty coś dajesz. Jednakże koszt wejścia na dosyć niepewny rynek jest spory jak dla osoby prywatnej. Inna sprawa że wygląda na to że sprzedaż jest jedynie za pomocą księgarni internetowych, nie obejmuje chyba punktów fizycznych (ale to jedynie moje podejrzenie). Ciekawi mnie czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym wydawnictwem i może rzucić trochę światła jak szybko schodził nakład ?

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2011, 19:34
RE: Wydawnictwo Radwan
Też na nich trafiłem i ten układ mnie odstraszył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-11-2011, 20:07
Ciekawi mnie właśnie jakie jest realne ryzyko z tym zawiązane? Co prawda w przypadku pojedyńczej osoby która ma jakieś doświadczenia w tym temacie jej przypadek moze nie być miarodajny. Jednak jako wydawnictwo mogliby udostępnić jakieś szacunkowe dane statystyczne typu. 1/3 naszych autorów zarabia w przeciągu roku tyle a tyle. Albo 1/2 autorów w przeciągu roku wychodzi na zero. Bo tak od ręki rzucić tyle kasy to trochę odstrasza.

Always Dark

01-12-2011, 18:05
Też trafiłam na Radwan i nawet zasięgnęłam porady u Tostera jako bywalca. Koszt mnie odstraszył. Ale z drugiej strony... Biorą się za "dzieło" amatora-debiutanta, poprawiają trochę (na ile się da i na ile autor wyrazi zgodę), drukują i....nikogo nie obchodzi, że pan XYZ wydał książkę i że może jest nawet niezła. Dlaczego? Bo na rynku jest w tym samym czasie sto powieści, o których piszą w mediach, w metrze, rozwieszają plakaty, wrzucają nachalną reklamę do internetu, którą czytasz czy chcesz czy nie. Więc pan XYZ pozostaje nieznany i nikt nie po jego dzieło sięga oprócz kilku znajomych i samego zainteresowanego. Trzeba mieć ogromną determinację i pomysł na promocję, żeby się przebić.
Moja książka znalazła się w gronie sześciu nominowanych do nagrody głównej młodego na rynku wydawnictwa. I co z tego wyszło? Nic! Dyplom uznania. Bo drukiem puścili tylko pierwszą nagrodę. Ale i tak uważam, że największe szanse mają ci debiutanci, którym uda się coś wygrać w konkursach. Choć przeżywa się w większości zawód i popada w deprechę (chwilową)
01-12-2011, 20:19
Tu się z tobą zgadzam, jest ryzyko za które się płaci. Tylko że gdybym od ręki dysponował taką gotówką to sam bym wydrukował powiedzmy 50 egzemplarzy i przeszedł się w mieście po księgarniach, albo uderzył na alegro itd. Zastanawiam się o ile większy rynek zbytu oferuje wspomiane wydawnictwo? Właśnie tej zachęty brakuje w ofercie. Bo zrobić za opłatą zrobią wszyscy ale jak podnosi to moje szanse na zarobek pozostaje tajemnicą Smile

Always Dark

04-12-2011, 16:17
W Radwanie niefajne jest to (jak w większości takich wydawnictw, które wydają Cię jeśli zapłacisz), że ich ksiązki można kupić potem tylko w księgarni internetowej tego wydawnictwa. Zwykle nie ma ich nigdzie indziej. A gdzie ludzie kupują książki? W księgarniach, salonach, w empiku. Sięgają też, oczywiście, do internetu. Ale wybierają raczej sprawdzone księgarnie internetowe, gdzie są ksiązki z róznych wydawnictw pookazyjnych cenach. A nie ma tam pozycji z Radwanu - przynajmniej tak było, może coś się zmieniło, nie wiem. Osobiście własnie dlatego, że Radwan jest w stanie wydać każdą pozycję, z samego Radwana mało kto kupuje - bo nigdy nie wiesz na co się natkniesz. Jasne, mają dużo wartościowych książek debiutantów, którym inne wydawnictwa pokazywały plecy, ale mają też dużo grafomanii ludzi z kasą, którzy mieli kaprys i wydali, bo czemu nie, skoro się da.
Prowadziłam magazyn dla ludzi piszących imieliśmy rubrukę "Moja książka". Pisali do mnie w sprawie promocji właśnie tacy ludzie - z Radwanu, z MyBook... Przesyłali fragmenty, opisywali fabułę. Szczerze mówiąc - bo nie pytałam o to - wydaje mi się, że jeśli coś sprzedali, to jest to naprawdę ograniczona liczba egzemplarzy i najczęściej rozchodzi się to w najbliższej rodzinie, wśród znajomych.
Mam kolegę, tkóy wydał w Radwanie i teraz dwoi się i troi, by się wypromować. Głównie to koledzy ze studiów kupują. Jak masz wielu znajomych, to masz szansę, ale jeśli nie?
Mimo wszystko wolę poczekać i jeśli jest mi przeznaczone kiedyś coś wydać, to chciałabym móc powiedzieć, że ktoś wybrał i zdecydował się właśnie na mój tekst, a nie że zapłaciłam i tylko dlatego.

Choć wydawnictwo Novae Res w zestawieniu z tymi poprzednimi jest już ciut lepsze, książki chyba rozprowadzają także w innych księgarniach, ale oni znów za współfinansownaie chcieli ode mnie jakoś 4-5 tyś. :o
Jest jeszcze wydawnictwo Poligraf, oni są nawet w empikach, i też mają jakiś program wydawania jeśli się im zapłaci, ale nie wiem dokładnie jakie są koszta.
04-12-2011, 16:23
Jakbyś mogła coś więcej o Poligrafie opisać w nowym wątku byłbym wdzięczny, bo z nimi nie miałem doświadczeń, a chętnie bym coś więcej się dowiedział.

Always Dark

07-12-2011, 15:19
Spotkałam się już z wieloma opiniami na temat wydawnictwa Radwan i niestety większość tych opinii nie była przychylna. Nie przytoczę teraz wszystkich, ale mam pod ręką wypowiedź jednej ze znajomych, więc:

Acha, i jak bedziesz chciała kiedyś jednak wydrukować tą książkę to NIGDY nie proś o to Radwan. Beznadziejna jest ta umowa. I mają straszne opóźnienia. Korekta do dupy. Zamiast poprawić mi błędy, sami porobili jeszcze kilka, bo sprawdzałam w moim oryginale i nie miałam takich jak po korekcie. Ksiązke mieli wydać w 6 tygodni, a zrobili w 6 miesięcy.

Pozostałe osoby, z którymi rozmawiałam miały podobne problemy, polegające głównie na tym, że nie wywiązywali się z umowy i nie obchodziła ich promocja książki. Jak wspominane było wyżej - drukują i... nic poza tym.
09-12-2011, 21:23
http://wydawnictwopoligraf.pl/ tu masz linka, sama niewiele od siebie mogę dodać, bo nie korzystałam, ale rzuciło mi się po prostu w oczy.

Ostatnio czytałam książkę wydaną chyba ta metodą, w każdym razie przez Poligraf - "Kobiety z odzysku" I. Frączyk. Dostałam ją do recenzji więc czytałam, ale szczerze mówiąc jak dla mnie porażka i tylko wertowałam strony, bo nie dało się tego czytać. Zdarzały się też błędy, jakby tekst po korekcie nie był. Ale w Empiku była ta książka w jakimś Top, więc ja nie wiem jak to działa Tongue
13-07-2012, 17:49
(07-12-2011 15:19)Shirane napisał(a):  Spotkałam się już z wieloma opiniami na temat wydawnictwa Radwan i niestety większość tych opinii nie była przychylna. Nie przytoczę teraz wszystkich, ale mam pod ręką wypowiedź jednej ze znajomych, więc:

Acha, i jak bedziesz chciała kiedyś jednak wydrukować tą książkę to NIGDY nie proś o to Radwan. Beznadziejna jest ta umowa. I mają straszne opóźnienia. Korekta do dupy. Zamiast poprawić mi błędy, sami porobili jeszcze kilka, bo sprawdzałam w moim oryginale i nie miałam takich jak po korekcie. Ksiązke mieli wydać w 6 tygodni, a zrobili w 6 miesięcy.

Pozostałe osoby, z którymi rozmawiałam miały podobne problemy, polegające głównie na tym, że nie wywiązywali się z umowy i nie obchodziła ich promocja książki. Jak wspominane było wyżej - drukują i... nic poza tym.

Radwan po prostu oszukuje swoich autorów i ma już kilka spraw w sądzie.
Redakcja i korekta jest fikcją , w umowie musisz podpisać , że bierzesz jako autor za to odpowiedzialność (!) Wadium raczej nie zwracają . Książki musisz sprzedawać sama bo oni działają /słabo/ tylko w internecie
Szef tego interesu równolegle prowadzi w Elblągu rzeźnię , według KRS
w stanie upadłości . Porzućcie wszelką nadzieję ...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS