Aktualny czas: 23-04-2018, 03:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeczytamy.pl
15-03-2013, 15:24
Przeczytamy.pl
Dzisiaj dostałem od osoby z portalu Przecztatamy.pl wiadomość która pozytywnie mnie zaskoczyła. Zarówno sposobem podejścia jak i formułą. Jest to zapewne nawiązanie do krótkiego wątku stąd: http://forumksiazki.thetosters.pl/showth...hp?tid=225

Tak czy siak postanowiłem zamieścić całość. Mam nadzieje że ktoś od nas się skusi, ja mam taki zamiar (jak znajdę czas).
-----------

Witam!
Ponieważ wczoraj zauważyłem informacje o naszym portalu na Waszym forum, chciał bym przesłać garść informacji na nasz temat.
Nie chciał bym jednocześnie zaczynać naszej współpracy od spamowania i autoreklamy, pozwalam więc sobie na przesłanie informacji o nas tą drogą, a jeśli administracja uzna że warto je udostępnić na forum - bedzie nam miło...

Tekst jest napisany przez jednego z naszych autorów.

Napisz, wyślij, (my) przeczytamy.pl
W kwietniu ubiegłego roku w polskim Internecie wystartował interesujący projekt artystyczny promowany słowami: napisz, wyślij – przeczytamy.pl. Każdy, kto choć trochę interesuję się literaturą przyzna, że czegoś takiego w polskim Internecie jeszcze nie było.
Grupa określających siebie jako „początkujących” lektorów zaprosiła (też początkujących) autorów, by ci przesyłali im swoje utwory. Następnie są one czytane, nagrywane a potem umieszczane na stronie internetowej projektu jako kilkuminutowy fragment.
Internauta pod adresem http://www.przeczytamy.pl oprócz odsłuchania za darmo, może zdecydować czy powinna zostać nagrana kolejna część. Wystarczy się zalogować, co trwa kilkanaście sekund i już można glosować jednym kliknięciem myszy. Głosowanie trwa przez tydzień i kończy się o godzinie 22. w niedzielę. Utwory osiągające najwyższy współczynnik odsłuchań do głosów są nagrywane dalej. Utwór z najsłabszym wynikiem odpada. Wyniki można śledzić także na facebooku.
Portal przeczytamy.pl powstał w zeszłym roku i zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Obecnie można wysłuchać fragmentów ponad 30 utworów, napisanych przez kilkunastu samodzielnie publikujących autorów. Niektóre utwory są podzielone na kilkanaście części, co znaczy, że internauci/słuchacze wielokrotnie już decydowali, że chcą słuchać dalej.
Każdy autor może przesłać jeden utwór, którego 5 pierwszych minut zostanie przeczytane nieodpłatnie. Oczywiście jeśli fragment wygra plebiscyt, autor nadal nie ponosi kosztów. Niemniej dla tych publikujących, którzy nie wygrywają a wierzą w swoje dzieło zespół przeczytamy.pl oferuje specjalną usługę VIP: utwór jest dłuższy, można wybrać lektora albo dodać podkład muzyczny.
To jednak jeszcze nie wszytko. Zespół przeczytamy.pl poszedł o krok dalej. Wraz z internetowym wydawnictwem e-bookowo otworzył nową furtkę dla self-publisherów. Autor ma bowiem możliwość samodzielnego sfinansowanie nagrania utworu, wydawnictwo e-bookowo.pl oznaczy go numerem ISBN i zajmie się jego sprzedażą.
Warto zwrócić uwagę, że interpretacje Artura Kamińskiego, Bogdana Ferenca, Moniki Belau czy Leszka Wojtaszaka są naprawdę świetne, a niektórych utworów słucha się z ogromną przyjemnością. Założenie projektu jest doskonałą okazją dla autorów aby wypromować swoje utwory, dla lektorów aby pochwalić się umiejętnościami i pomysłem, a my wszyscy, by wrócić na chwilę do czasów, kiedy byliśmy dziećmi i ktoś nam czytał.

pozdrawiamy zespół przeczytamy.pl

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2013, 10:08
RE: Przeczytamy.pl
Wygląda ciekawie. Ja na razie się wstrzymuję, bo może uda mi się wydać Łzy Boga Deszczu w formie e-booka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-05-2013, 20:26
Zauważyłam Porzeczki naszej Lucynki na tym portalu. Jestem ciekawa, jak idzie to czytanie.
12-05-2013, 20:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2013 10:33 przez L.Wiech.)
Kiepsko, odnoszę wrażenie że na portalu promują się głównie autorzy, a odwiedzających czytelników jest jeszcze niewielu. Choć samej administracji przeczytamy nie mam nic a nic do zarzucenia.
13-05-2013, 23:07
Lucy, nie denerwuj się. Takie rzeczy dzieją się powoli. Ja też na razie tylko tam zaglądam. Nawet nie czytam nic. Po prostu patrzę, kto się tam zamieścił.
14-05-2013, 09:32
E tam ja się nie denerwuję. Publikacja na przeczytamy.pl była takim eksperymentem, żeby spróbować czegoś innego jak e-book.
05-06-2013, 15:44
Niestety taka prawda. Chwalebna z założenia idea, jak zwykle kończy się ignoranctwem, zwłaszcza ze strony czytelników, których notabene w praktyce na tym portalu nie ma. Chociaż, biorąc pod uwagę "zainteresowanie" w rozumieniu liczby odsłuchów danego utworu, coś nie do końca gra. Dziwi fakt, że audiobook odsłuchiwany tysiące razy (swój własny ze zdziwieniem zauważyłem na drugiej pozycji w rankingu/2700 odsłuchów/ już po trzech tygodniach) nie ma żadnego przełożenia w komentarzach, czy cotygodniowym głosowaniu.(a wystarczy tylko 10 głosów, żeby powalczyć o darmowe czytanie dalszego ciągu).
Ale, kto coś publikował na wydaje.pl doskonale wie jak to wygląda: więcej autorów niż czytelników, fikcyjne konta, setki ściągnięć przy darmowych ebookach, żadnej recenzji, czy oceny, chyba, że zjadliwy komentarz od "konkurencji", bądź ocena ndst. z racji tego, że autor ośmielił się skrytykować inną książkę. Nasuwa się kilka wniosków: publikujący autor ma leniwych czytelników, którym wysiłek ponad wciśnięcie lajka na fejsie wydaje się niemożliwy, sam autor tłucze sobie odsłuchy żeby zaistnieć, portal pokazuje fałszywe statystyki..itd. Przepraszam jesli narobiłem nadziei (trzech autorów udało mi się namówić do eksperymentu), chciałem uniknąć napływu wydajowego chłamu - przeczytamy.pl też ogłasza że przeczyta wszystkoSmile- vide wydaje.pl, które wszystko publikuje i co z tego później wynikaSmile. Przykro było patrzeć jak pojawia się coś fajnego, wartego uwagi, a odzewu żadnego. jest też "trzecia" strona medalu: tylko Leszek Wojtaszak zdaje się być profesjonalnym lektorem - reszta ferajny owszem wyróżnia się znakomitą dykcją, ale o interpretacji tekstu zdaje się nie mieć pojęcia.
07-06-2013, 09:16
Odnoszę wrażenie że ludziom po prostu się nie chce. Wychodzą z założenia że jeśli coś publikujemy za darmo, to jest to za free. I nawet gdy prosimy o komentarz, to im się z czystego lenistwa nie chce. Bo skoro za darmo to po co.
ja osobiście, jeśli coś ściągam i mi się podoba to komentuję, zwłaszcza gdy dostaje książkę za nic, zawsze to jakaś forma zapłaty za trud dla pisarza lub "pisarza".
13-08-2014, 09:21
Nie jest źle to wydawnictwo, ostatnio u nich wydawałam i wszystko oki Smile
08-09-2014, 12:46
Ciekawa inicjatywa. Kiedyś zawsze chciałem zostać Lektorem, trenować głos i w ogole Smile

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS