Aktualny czas: 16-01-2018, 16:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bizarro Books
28-06-2013, 14:49
Bizarro Books
Witam wszystkich. Ostatnio zostałem zwerbowany przez tajemniczy projekt BizarroBooks. Ewidentnie działają jeszcze w powijakach, ale sama idea wydaje się mieć sens. Z tego co zrozumiałem, to jest to coś w stylu wydawnictwa non profit, które stara się wyławiać talenty pisarskie, mało lub w ogóle nieznane, by następnie je promować, wspierać przy obróbce tekstu, objąć patronatem itd. O dziwo odkryłem też swoja osobę na liście polecanych przez nich autorów, chociaż oficjalnie opublikowałem tylko kilkanaście tekstów, głównie na portalu Niedobre Literki. Najpierw zaproponowano mi patronat nad moimi tekstami i debiutancką antologią opowiadań, która światło dzienne dopiero ujrzy, potem współpracę jako redaktora językowego. Jakiez było moje zdziwienie gdy dostałem próbną stronę "wyciętą" z książki (byłem przekonany że skądś ją znam) anonimowo i bez dalszych wyjasnień. Naniosłem kilka "poprawek", choć tekst był napisany b.dobrze i ewt. mozna by robic z tego małe arcydziełko... dopiero parę dni po fakcie skojarzyłem skąd znam to pióro i kawałek historii..."Pamiętnik..." Lucyny Wiech. Taaak, świat jest mały.
Wiem natomiast że nadal szukają ludzi do współpracy. Korekta, redakcja, projekty okładek, skład tekstu.
Może ktoś z Was byłby zainteresowany?
Nie są to duże pieniądze (ostatnio poprawiałem opowiadanie o objetości 50str maszynopisu za 50zł - więc wychodzi 1zł za str.) ale jeśli dla dobra jakości literatury to czemu nie?:)
Jeśli ktoś z Was ma jakiś fach w ręku, to dajcie znać. Jeśli nie przerazaja Was marne zarobki, ku chwale sztuki pisanej, np. 50-70gr za str. w przypadku składu tekstu, 1, 1.50zł/str za korektę, czy 30-80zł za projekt okładki... odezwijcie się do mnie. jw7783@gmail.com
Wiem na pewno, że na gwałt potrzebują "składaczy" i "okładkowców"...
a jeśli sami piszecie i coś chcecie poprawić, czy uzyskać "znak jakości" to walcie do nich bezposrednio: bizarrobooks@gmail.com
Z dotychczasowej z nimi współpracy jestem zadowolony. Nie walą w bambuko; jak dogadają się z autorem od razu kierują do redaktora, a autor już beżpośrednio się z nim rozlicza bez żadnych "kruczków" opłat za posrednictwo czy innych "nagłych kosztów":)
No i głównie "headhuntują" na wydaje.pl...:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 12:18
RE: Bizarro Books
Mógłbyś wrzucić linka? Jak wpisuję to hasło wyskakują mi same anglojęzyczne
02-07-2013, 20:26
Czy wspomniałem, że to mocno tajemniczy twór? Nie ma żadnego linka, strony oficjalnej itd. - tzn. jest ale pod zupełnie inną nazwą... to oni szukają autorów i składają im propozycje publikacji, a nie na odwrótSmile
W sumie dobry pomysł. Nie walczą z natłokiem grafomańskich wypocin, a jak kogoś wyłapią to juz bezposrednio z obiektem zainteresowania się kontaktują. Smile
03-07-2013, 07:33
ok, dzięki za wyjaśnienie.
21-08-2013, 00:34
No, tak... BizarroBooks zdaje się zwinęło manatki... ani nie odpisują, ani nic nowego nie zlecają... słomiany zapał, albo ich przerosło Smile
22-08-2013, 22:39
Może się urlopują? A może rzeczywiście płacili, płacili, aż się wypłacili, a przychodów nie było.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS