Aktualny czas: 25-04-2018, 10:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
26-08-2013, 18:46
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
a ja przez przypadek zobaczyłam wpis na fejsie o nowym wydawnictwie, stronę oficjalną testuja, ale już sie oglosili, raz wydałam książkę z wfw i żałuję, nie zrobili dla mnie nic! teraz chce wydac kolejna książke, ale testuję sobie kilka wydawnictw no i nabisałam sobie do tego bialego pióra, hm.. hmmm... jestem zszkowana ceną! w porównaniu z innymi o wiele taniej a i o reklamie napisali sensownie bez obiecywania złotych gór, chyba zaufam tym bardziej że są związani z fundacją literacką oscar, a ci jak widzę pracują już sporo na rynku, zaryzukuję, szukajcie tego wydawnictwa na fejsie, napiszcie jak wycenili wasze książki porownamy i jaka reklame obiecuja, zobaczymy czy to samo czy może cos innego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2013, 08:30
RE: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
chciałam przeprosić wydawnictwo literackie białe pióro za to, że tak dużo zadaję Wam pytań, wiem, że przegladacie to forum, ale sparzyłam się juz na innych, nie odbierali telefonów ani e-mail, a wy wprost odwrotnie i do tego macie do mnie cierpliwość, dlatego publicznie przepraszam za nachalność i teraz już czekam (to w zasadzie mó0j mąż powiedział, abym dała Wam spokój a nie po kilka razy wydzwaniała na dzień)
ps. dziekuje za podpowiedzi jak formatowac tekst Smile pozdrawiam Was serdecznie
Malwina
18-09-2013, 12:44
a ja widziałam też reklamę na fejsie Białego Pióra, sama pisze i chcę wydać płatnie , bo nie mam przebicia. Z ciekawości napisałam i poprosiłam o wycenę no i ogólnie co oferują. Jeżli oferta jest prawdziwa i sie spełni to super, a cena? No, cóż byłam zdziwiona różnicą w kwocie jaka oni podali mi a np inne wydawnictwa, u nich wychodzi taniej i to o kilkaset złotych. To powiedzcie mi jak te wydawnictwa sobie liczą skoro te białe pióro ma taniej a inne drożej? ta sama robota,
19-09-2013, 07:55
Mnie się wydaje, że chodzi o to, że jedni chcą zarobić na samym autorze (wtedy wysokie koszty wydania), a inni planują pociągnąć trochę zysków ze sprzedaży książek (wtedy niższe koszty).
21-09-2013, 05:09
Basiu pewnie masz racje, ale dla mnie jako autora to dobre rozwiązanie 1. wydam mniej pieniędzy,2. skoro wydawnictwo nastawia się na zysk ze sprzedaży mojej książki czyli pozycja się naprawdę podoba i oni wierzą w powodzenie. A kwota za wydanie u nich, a gdzie indziej, bo porównałam jest bardzo duża, kilka stów piechotą nie chodzi
21-09-2013, 09:36
Jasne, że nie chodzi. Jeśli sprawdziłaś i podoba Ci się u nich, to super. Trzymam kciuki za Twoją książkę. Ważne nie jest to (oczywiśscie, jeśli masz pieniądze), ile kasy włożysz, tylko ilu czytelników po tę pozycję sięgnie.
21-09-2013, 11:52
dzięki za słowa otuchy, może oni poprawia wizerunek wydwnictw płatnych?
25-10-2013, 19:14
Ja mam taką nadzieję. Bo już mi ręce opadły jak płetwy!
26-10-2013, 11:04
jak widać z ich wpisu sa pod kontrola fundacji oscar to pewnie dlatego mają "normalne" ceny, a i zauważyłam że inne wydanictwo reklamują, czyli zdrowe podejście, fajnie , może złamia złą opinię o wydanictwach krzakach, Eviva skoro masz nadziję czyli juz chyba wiem gdzie ukaże się twoja książka, zgadłam?
20-11-2013, 23:56
(19-09-2013 07:55)BasiaM napisał(a):  Mnie się wydaje, że chodzi o to, że jedni chcą zarobić na samym autorze (wtedy wysokie koszty wydania), a inni planują pociągnąć trochę zysków ze sprzedaży książek (wtedy niższe koszty).

To nie takie proste, koszty jakieś muszą być przecież: korektorzy, graficy i drukarze nie pracują za darmo. Jak idziesz po najniższych kosztach to dostajesz kiepski druk albo coś takiego. Poza tym to inwestycja. Kiedy autor ma pieniądze na wydanie to teoretycznie powinno się zwrócić ale o to chodzi że nie ma w tej materii pewności. Tak samo jest w przypadku wydawnictwa, może ono nie mieć funduszy aby zaryzykować w danego autora. Wszystkim początkującym polecam wydanie najpierw w formie e-booka. Koszt wydania to jakieś 700 zł a jak książka w tej formie się sprawdzi to można pomyśleć o książce papierowej.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS