Aktualny czas: 21-01-2018, 18:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydawnictwo Poligraf
01-02-2012, 13:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 13:44 przez BasiaM.)
Wydawnictwo Poligraf
http://wydawnictwopoligraf.pl/
Przypadkiem natknęłam się na ich stronę. Sam się finansujesz przy wydaniu książki, ale oni zapewniają dystrybucję. Koszty są jednak gigantyczne(przynajmniej jak dla mnie): książka A5, ok 200 stron, 1000 sztuk nakład to ponad 10 tys złotych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2012, 16:33
RE: Wydawnictwo Poligraf
Uuuaa... masakra, ale tak to jest z drukarniami niestety. Im więcej tym taniej, jednak koszt początkowy ścina z nóg.

Always Dark

[Obrazek: u1_tt_logo.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-02-2012, 11:19
Masakra, ależ cena. A ja się oburzałam na wydawcę że w swojej ofercie zaproponował mi współfinansowanie. Co prawda cena też ścinała z nóg (PS. nie piszę ile bo zabronili), ale przy tej z poligrafa to i tak pikuś. Mimo to raczej się nie odważę skorzystać z takiej oferty bo kasy brak! Sad
Poza tym trochę trudno mi zrozumieć jaki ma cel wydawanie książki swoimi siłami w wersji drukowanej. Dla mnie autor to autor, a wydawca to wydawca. I jak tu połączyć te dwie role? Bo skoro wydajemy swoje książki przy współfinansowaniu lub jak proponuje "Poligraf" to czy one są na pewno aż takie dobre? Piszcie co myślicie bo mam same pytajniki?
28-02-2012, 12:47
No to jest odwieczny problem: Czy to co napisałem jest dobre? Wg mnie po to jest właśnie wydawnictwo ze swoimi ludźmi otrzaskanymi w temacie aby zdecydować czy dana pozycja się nadaje do publikacji czy nie. Podejmują ryzyko wprowadzenia czegoś nowego na rynek ale nie czarujmy się nie robią tego dla zabawy tylko dla zysku. Natomiast podejście typu autor zrobił, autor przygotował, autor wydał za połowę swojej kasy i autor w zamian dostanie np 30% przychodu jest dla mnie nie poważne. Równie dobrze autor może dorzucić te drugie 50% i zgarnąć 100% przychodu. Na co mi po drodze wydawnictwo? Jak będę miał odpowiednią kasę to nie są mi oni do niczego potrzebni. Kwestia spędzenia odpowiedniej ilości czasu na nawiązaniu kontaktów z księgarniami/sklepami.

Always Dark

28-02-2012, 16:25
Z tym, czy pozycja nadaje się do druku czy nie, bardzo bym polemizowała. Bardziej chodzi o nazwisko i szum wokół osoby, niż o samą treść. Ja tam sobie myślę, że warto jest - oczywiśćie jeśli ktoś ma!!! - zainwestować swoją kasę w druk. Tylko, że przedtem dobrze byłoby dostać parę recenzji z niezależnych źródeł, bo opinia własna oraz najbliższych może być jak najbardziej myląca!
28-02-2012, 16:32
Z nazwiskiem to jest tak że jak już wydawnictwo zaryzykowało z panem X i jego książka się dobrze sprzedaje i ma dobre recenzje to druga pozycja jest dużo łatwiejsza. Dlaczego? Bo już jest on jakoś rozpoznawalny, jest podpórka, ryzyko spada. Jak mamy od zera zaryzykować z panem Y to stracić możemy więcej. Dlatego bardziej opłaca się wydać 5 razy pana X przy czym nie wszystko musi być dobre, niż raz pana X, Y, Z, C, U.

Always Dark

28-02-2012, 17:21
Oj właśnie o to chodzi. Angry Jak się nie ma miedzi to się siedzi - jak to raczył zauważyć mój mąż.Co do nazwisk to macie rację, łatwiej jest się przebić temu kto już coś wydał i zaistniał. Cóż pozostaje mi szukać wydawcy bardziej wierzącego we mnie, ewentualnie wrzucać swoje prace w jakiś znaczących konkursach. Wink
04-03-2012, 20:58
Podaj linka do jakiegoś swojego dzieła albo prześlij mi na maila - chętnie przeczytam!
05-03-2012, 09:22
Na wydaje.pl, mam wrzuconą książkę.
http://wydaje.pl/ebooks/show/641/UKLADAN...-I-MILOSCI
15-06-2012, 19:20
Wycena 1000 moich książek to koszt 9350 zł z możliwością rozłożenia na 3 raty. Bardzo chętnie mi ją wydrukują - tak przynajmniej napisali. Cóż, nie wiem skąd skołować taką kasę, bo nawet dla mnie to duży wydatek - 600 funtów miesięcznie. Myślałam, że mój mąż padnie Big Grin jak usłyszał. Nie zmienia to faktu, że mają wiele zalet. Rozprowadzanie, promocja, wysłanie egzemplarzy do bibliotek... Cóż, nie zamierzam się poddać, zwłaszcza, ze moje książki w Polsce są kontrowersyjne - ludzie kupią choćby po to żeby bitchyć ;P
Ja mam zamiar się dowiedzieć czy jak zarejestruję się jako wydawca, na zasadzie self-employed to czy dostanę małe dofinansowanie, lub wsparcie - a co tam, zawsze trzeba próbować. Nie można się poddawać!
Pozdrawiam

Big Grin Zapraszam na mój blog http://www.akfa-dreamlandpress.blogspot.com na moje opowiadania. Pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Współpracujemy z
Kontakt | The tosters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS